Skončilo první setkání vedoucích Misijních klubek

Skončilo první setkání vedoucích Misijních klubek
15. dubna 2019 Události Autor: Kristýna Císařová

Včera skončilo vůbec první setkání vedoucích Papežských misijních děl dětí. Víkendového pobytu v Krkonoších se zúčastnila téměř čtyřicítka lidí. Cílem takzvaného Horského klubání bylo seznámit účastníky s činností misijních děl, prožít duchovní obnovu a načerpat novou energii k vedení dětí.

„Trochu jsem se obával, jestli nový program zafunguje, ale nakonec jsem byl nadšený,“ řekl Proglasu ředitel Papežských misijních děl v Česku Leoš Halbrštát. „Viděl jsem, že vedoucí si odváží informace a nové nadšení do práce s dětmi, což bylo tím největším úkolem, který jsem si kladl,“ dodal Halbrštát, který setkání organizoval spolu s diecézní ředitelkou PMD v královéhradecké diecézi Bronislavou Halbrštátovou. Na Horském klubání se setkali členové PMDD už po čtrnácté. Dříve ale na Erlebachovu boudu jezdili vedoucí misijních klubek spolu s dětmi.

V České republice fungují Papežská misijní díla dětí na jiném principu než jinde ve světě. „Máme ho postavený na Misijních klubkách. Jejich vedoucí předávají dětem informace o misijní práci církve, o tom jak se chovat jako správný člověk a že je například potřebné rozdělit se o to, co máme s těmi, kteří nic nemají,“ vysvětlil Halbrštát vzdělávací formu mládeže jeho organizace.

NyníModlitba Korunky k Božímu...
Píseň: Chrystus Pan zmartwychwstał (2002); Interpret: Schola i bracia dominikanie Kraków; Album: Dominikanie Kraków: Radosna Światłości
15:25Písničky pro hezké...
16:00Barvínek
16:55Slyšte, lidé!
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá
19:00Večerní zíváček

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony