Připomínka úmrtí Milady Horákové

Připomínka úmrtí Milady Horákové
27. června 2017 Události Autor: Kateřina Odvodyová

Dnes si připomínáme úmrtí političky a právničky Milady Horákové, popravené v roce 1950. V této souvislosti se uskutečnily pietní akce například v pražské ulici Milady Horákové, u vazební věznice na Pankráci nebo také v brněnské Uličce Václava Havla.

Lidé na Vyšehradském hřbitově v Praze uctili památku obětí komunismu již včera. Pieta se konala u symbolického hrobu popravené političky. "Žena s ryzím charakterem, mimořádným duchovním bohatstvím a duchovní silou," o Horákové řekl předseda Klubu doktorky Milady Horákové a místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Pietní shromáždění se po celé republice konají hlavně dnes. „Jsem pokorná a odevzdaná do vůle Boží – tuto zkoušku mi určil a já jí procházím s jediným přáním: abych splnila zákony Boží a zachovala své čestné lidské jméno," slova z dopisu Milady Horákové má v podtitulu dnešní brněnské setkání v Uličce Václava Havla. Lidé se mohli prostřednictvím hudby, čteného slova a vzpomínek připomenout tamější dobu. Zájemci si mohli prohlédnout výstavu fotografií brněnské Káznice na Cejlu od Víta Mádra.

NyníPísně
Píseň: Vyhlídkový let (2020); Interpret: Jícha Honza; Album: Jícha Honza s kapelou: Love zdar!
03:00Hrajte, kapely!
04:00Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony