Připomínka Světového dne nemocných v Kalkatě

Světový den nemocných v Kalkatě
11. února 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Východoindické město Kalkata se dnes stává hlavním dějištěm prožívání 27. Světového dne nemocných. Dnešním oslavám předcházela svou denní teologicko-pastorační reflexe spojená s konkrétními skutky milosrdenství vůči nemocným lidem.

Na třídenním semináři, který začal tuto sobotu, vystupuje na 150 přednášejících, především z Asie. Včerejší den patřil návštěvám tří zdravotnických zařízení v Kalkatě. Tři zhruba stočlenné skupiny nabídli společnost a požehnání místním pacientům a klientům, o které pečují Misionářky lásky Matky Terezy a Chudé sestry svaté Kláry. Nedělní odpolední mše v Kalkatě se účastnil i kardinál Peter Turkson a další zástupci Dikasteria pro integrální lidský rozvoj.

Mešní slavnost za nemocné se bude sloužit také dnes v  bazilice Panny Marie Růžencové v Bandelu. Papež František jmenoval svým osobním vyslancem na celé události bangladéšského kardinála Patricka D´Rozaria, ten bude předsedat dnešní slavnosti. Radiu Vaticana před odjezdem řekl: „Cítím, že město Kalkata bude slavit radost ze společenství s nemocnými lidmi, společně se svatou Terezou, která je ikonou boží lásky, péče a štědrosti ve službě chudým a nemohoucím. Opravdu se velmi těším, že toto prožiji ve spojení s Matkou Terezou z Kalkaty. To, čím byla a pořád je Matka Tereza pro Kalkatu, je obdobou toho, čím byl Ježíš Kristus pro lidi, kolem něj. Cokoliv se v jeho časech stalo v Galileji, se rozšířilo po celém tehdy známém světě. Stejným způsobem to, co se dělo v Kalkatě v duchu Ježíšova poselství, se rozšířilo po celém světě.  A tak se Kalkata stala Galileou své doby. A já se na tuto zkušenost opravdu těším.“

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony