Po Slovensku bude putovat srdce faráře z Arsu

PO Slovensku bude putovat srdce
8. července 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Konference biskupů Slovenska odsouhlasila šestnácti denní putování ostatků dalšího světce v zemi našich východních sousedů. Ve dnech od 10. do  25. října 2020 budou moci věřící uctít relikvii svatého Jana Maria Vianneye, jehož myšlenky nyní Proglas vysílá v rámci Duchovního slova.

"Putování ostatů tohoto patrona kněží z Francie po slovenských farnostech má za cíl povzbudit víru a vyprosit posilu pro kněze v aktivní službě. Zároveň chce tato iniciativa ve starých a nemocných kněžích posílit naději a vytrvalost ve službě Bohu, a v mladých mužích odvahu, aby dokázali s radostí odpovídat na Boží povolání do kněžství," řekl radiu Lumen organizátor akce Samuel Brečka z Hnutí modlitby za kněze. Věřící z Česka budou mít příležitost nejblíže uctít ostatky svatého faráře ve středu 21. října v Trenčíně, v sobotu 24. října v Bratislavě a následnující den v Šaštíně. Bližší informace jsou k dispozici na www.janmariavianneynaslovensku.sk .

Hnutí každoročně organizuje např. 40-denní řetěz půstu a modliteb za kněze, pouť za kněze v Šaštíně a chystá iniciativu Skutek lásky pro staré a nemocné kněze.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony