Papež svezl na papamobilu osm dětí z Libye

Papež svezl na mobilu 8 dětí z Libye
15. května 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

Papež František pozval osm dětí migrantů na projížďku papamobilem. Stalo se tak na cestě k pódiu na náměstí sv. Petra ve Vatikánu, kde František promluvil na pravidelné generální audienci. Informuje o tom vatikánský rozhlas.

Ve středu dopoledne papež František jako vždy jel ve svém papamobilu svatopetrským náměstím ve Vatikánu a v jednu chvíli požádal svého řidiče, aby zastavil. Dovolil osmi dětem, aby nastoupily do jeho vozu a svezly se.

Podle Alessandra Gisottiho, ředitele Tiskového střediska Svatého stolce, přijely některé děti do Itálie z Libye skrze humanitární koridor 29. dubna tohoto roku, zatímco ostatní dorazily k italským břehům na migrantských lodích několik měsíců před tím. Všechny děti na sobě měly trička s nápisem "Vítat, chránit, podporvat a integrovat", který odkazoval na apel papeže Františka v jeho poselství v rámci Světového dne migrantů a uprchlíků.

Během generální audience se papež František jako již předchozí středy věnoval modlitbě Otče náš. Dnes se zaměřil na poslední výzvu „Ale vysvoboď nás od zlého“, při které reflektoval všudypřítomné zlo ve světě i v našich vlastních srdcích.

Zdroj: vaticannews.va

NyníPísničky pro hezké...
Píseň: Tak se věci mají (2018); Interpret: Něžná noc; Album: Něžná noc (Šrůmová–Hedl): Tak se věci mají
16:00Pozvánky na festivaly
16:45Písně
16:55Folklorní okénko
17:55Myšlenka na den
18:00Modlitba růžence (slavný)
18:35Hudební zastavení

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony