Očekávané události 20. května 2019

Očekávané události 20. května 2019
20. května 2019 Události Autor: Daniel Blažke

20. květen 2019 přinese tyto očekávané události:

 

V Mezinárodní den metrologie začíná platit nová definice kilogramu a dalších základních jednotek, která byla přijata v listopadu 2018.

Nový ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se v Kyjevě slavnostně ujme funkce.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se setká s bavorským ministrem hospodářství Hubertem Aiwangerem. Jednat budou mimo jiné o spolupráci v oblasti automobilového průmyslu či nanotechnologií.

Na zámku v Lánech dnes večer prezident Miloš Zeman přijme premiéra Andreje Babiše.

Na základních a středních školách po celé ČR začínají Týdny mediálního vzdělávání, které v rámci programu Jeden svět na školách pořádá společnost Člověk v tísni.

Ocenění si v Poslanecké sněmovně převezmou vítězové celorepublikové soutěže dětských kolektivů Srdce s láskou darované. Soutěže se zúčastnilo přes 4000 dětí ze 150 mateřských, základních, speciálních či uměleckých škol a z dětských domovů po celé ČR, jejichž úkolem bylo pod vedením jejich pedagoga jakýmkoliv způsobem ztvárnit a darovat někomu dar s tematikou srdce.

V Pardubicích v 10:00 začne pietním aktem na Městských hřbitovech u hrobu Jana Kašpara sedmý ročník Dne dopravy, zároveň se uskuteční průlet letounů JAS 39 Gripen. V Tyršových sadech bude ve 13:00 otevřena výstava věnovaná Dopravnímu uzlu Pardubice. Od 14:00 hodin se u sochy Jana Kašpara na třídě Míru uskuteční happening, jehož součástí bude oficiální uvedení Jana Kašpara mezi 100 osobností československé aviatiky.

Při mši svaté v kostele svatého Václava v Lanškrouně proběhne dvě hodiny po poledni poslední rozloučení se zemřelým trvalým jáhnem Karlem Tuháčkem.

Ve 13:00 se na Svatém Hostýně v Jurkovičově sále koná vernisáž fotografické výstavy Tempus fugit (Čas utíká) o unikátním souboru barokních kostelů Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferových.