Očekávané události v úterý 21. května

Očekávané události v úterý 21. května
21. května 2019 Události Autor: Hana Strašáková

Nabízíme výběr z očekávaných událostí v úterý 21. května.

Wilton Daniel Gregory se dnes ujme úřadu arcibiskupa ve Washingtonu. Nastupuje po kardinálu Donaldu Wuerlovi, který na post rezignoval kvůli kritice, že při svém působení v Pittsburghu nedokázal zabránit případům zneužívání. 71letý rodák z Chicaga Gregory je prvním duchovním černé pleti v tomto úřadě, dosud byl biskupem v Atlantě.

Ve Valdštejnském paláci od devíti hodin začíná seminář Spolu proti násilí na dětech. Zúčastní se jej předseda senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor, ředitel kanceláře Světové zdravotnické organizace v Praze Srdan Matić.

Zhruba před hodinou vyrazili poutníci z Podhradní Lhoty na prosebnou pěší pouť na sv. Hostýn. Ta bude obětována za kněze, nová kněžská a řeholní povolání a obnovu a duchovní rozkvět farností z okolí. S účastníky se spojíme kolem půl dvanácté.

Místní sdružení ODS v Jesenici u Prahy bude jednat o dalším setrvání jesenického radního Martina Langa ve straně. Důvodem jsou jeho nenávistné výroky o prezidentu Miloši Zemanovi.

Lidovci a ODS představí finální návrh ústavní stížnosti kvůli zdanění náhrad církvím.

Dnes se uskuteční v pořadí již čtvrtá demonstrace za nezávislou justici, tentokrát se celá republika sjede v 18:30 na Václavské náměstí. Vystoupí například zpěvák Tomáš Klus nebo hokejový brankář Dominik Hašek.

Mongolský ministr zahraničí Damdin Cogtbátar je dnes na návštěvě Česka.

V Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích se v 17:30 proběhne setkání s Calixtem Suerezem, vyslancem indiánských kmenů z kolumbijské Sierra Nevady, potomků pradávné civilizace Tayrona.

Česká hokejová reprezentace odehraje na mistrovství světa v Bratislavě poslední utkání základní skupiny proti Švýcarsku.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony