Očekávané události úterý 14. května

Očekávané události úterý 14. května
14. května 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Eutanázie bude tématem konference České lékařské komory. Na akci vystoupí odborníci z oboru klinické medicíny, medicínského práva, lékařské etiky nebo paliativní péče.

Lidem bez domova bude v Ostravě sloužit nová noclehárna a denní centrum. Armáda spásy bude nabízet ubytování i ženám nebo například lidem na invalidním vozíku.

Ministři zahraničí a obrany členských zemí EU budou v Bruselu jednat o podpoře zemí v oblasti Sahelu.

Pražské kostely na Novém Městě, které založil císař a král Karel IV., rozezní hudba, která zněla v době jejich vzniku ve 14. století. V chrámu svatého Apolináře tak začne festival Oživené kostely.

Agentura STEM představí v pražském Skautském institutu výsledky průzkumu veřejného mínění před Evropskými volbami. Data společnost získala v 11 členských státech Unie.

Na pražském náměstí Míru se koná dobročinný bazar oblečení, knih a hraček, jehož výtěžek podpoří mladé lidi ohrožené sociálním vyloučením.

Problém nedostatku financí v sociálních službách bude tématem odborného semináře Ne/známá profese sociální práce v ČR v Poslanecké sněmovně. Pořádá ji poslankyně Pavla Golasowská s Profesní komorou sociálních pracovníků, Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku a Nadací Konrada Adenauera.

Prezident Miloš Zeman spolu s třemi desítkami českých podnikatelů zahájí třídenní cestu do Maďarska.

Večer začíná mezinárodní filmový festival v Cannes.

Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro pokračuje Rudolfinu finálem v oboru flétna.

V klášteře františkánů v Praze se uskuteční aukce pro společnost Život dětem. Vystavovat budou umělci Veronika Hejhalová, Marcela Levinská, Karel Malivánek, Zdeněk Mittner, Martin Skala a Jaroslav Svoboda.

V Městském muzeu a galerii Polička bude zahájena výstava Půlstoletí s Cimrmanem, která představí průřez let působení Divadla Járy Cimrmana a současně i jeho osobnosti jako učitele, vědce, vynálezce a světoběžníka.