Očekávané události úterý 12. února

Očekávané události úterý 12. února
12. února 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Třetí výročí historického setkání papeže Františka s metropolitou ruské pravoslavné církve Kirillem v Havaně připomene dnešní program v Moskvě. Hlavním tématem schůzky má být ekumenická spolupráce při ochraně života.

Veřejnost i blízcí se v poledne ve strašnickém krematoriu v Praze rozloučí s filmovým režisérem Václavem Vorlíčkem. Tvůrce Arabely nebo komedie Jak utopit doktora Mráčka zemřel minulé úterý ve věku 88 let.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo pokračuje svou návštěvu zemí Střední Evropy. Po včerejším jednání v Maďarsku přijede na Slovensko. Pokračuje i do Polska, kde se setká se svým tamním protějškem a zúčastní se rovněž mezinárodní konference o Blízkém východě. Do České republiky ze Pompeo nechystá.

Poslanci budou na dnešní schůzi mimo jiné jednat o novele, která by umožnila zavedení provozu metra bez strojvedoucích.

Znovu se začne operovat v Nemocnici Frýdlant. Provoz byl přerušen, protože se zde koncem loňského listopadu otrávilo devět pacientů.

Slovenský parlament bude volit kandidáty na funkci soudců slovenského ústavního soudu, jedním z uchazečů je i bývalý premiér Robert Fico.

Venezuelská opozice svolává na dnešek demonstraci za otevření humanitárního koridoru do země, jemuž brání prezident Nicolás Maduro s tím, že jde o americkou intervenci.

Před nejvyšším španělským soudem začne dlouho očekávaný proces s bývalým vedením autonomní oblasti Katalánsko. Je obžalováno 12 lidí, včetně bývalých ministrů národní vlády. Devíti z nich hrozí za vzpouru 16 až 25 let vězení.

Ve Valdštejnském paláci se uskuteční regionální kolo 26. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Ocenění od Policie ČR přijme dvojice motorkářů a nedávno oceněný hasič s titulem Gentleman silnic za okamžitou pomoc motorkáři, který havaroval v brněnské Bauerově ulici.

V plzeňském Tyfloservisu se odpoledne otevře cvičná kuchyně pro osoby se zdravotním postižením.

NyníHudební siesta
Skladba: Jubilate - Pro Pánovo milosrdenství; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
12:56Střípek poezie
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony