Očekávané události středy 5. prosince

Očekávané události středy 5. prosince
5. prosince 2018 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

V Národní katedrále ve Washingtonu a v tamním Kapitolu se koná poslední rozloučení s bývalým americkým prezidentem Georgem Bushem starším, který zemřel v pátek ve věku 94 let. V USA vyhlásili na dnešek státní smutek.

Papež František přivítá poutníky při pravidelné generální audienci ve vatikánské aule Pavla VI.

O možné finanční pomoci Venezuele bude v Moskvě jednat prezident Nicolas Maduro se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.

Transfúzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích pořádá Mikulášský odběr krve. Dárci mohou přijít mezi půl sedmou ranní a 13. hodinou, prvodárci bez objednání, ostatní po předchozí registraci.

Biskup František Radkovský bude od 17 hodin v plzeňském kostele Nanebevzetí Panny Marie sloužit vzpomínkovou bohoslužbu s připomínkou loni zesnulé pedagožky Marie Helmové, zakladatelky Sluníčkové sbírky na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně.

Mikulášský dobročinný bazar se uskuteční v centru Pražská křižovatka. Pořadatelem je Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

V Nemocnici Říčany u Prahy začne fungovat lékařská služba první pomoci pro dospělé.

Oceněni budou vítězové výtvarné a literární soutěže Pěstounská rodina – náš domov. Na téma Můj život v pěstounské rodině tvořily děti v náhradní péči z Plzeňského kraje.

Procházka Valašskou dědinou v duchu mikulášských a předvánočních lidových zvyků a tradic je na odpoledne připravena ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony