Očekávané události středy 13. března

Očekávané události středy 13. března
13. března 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Ústavní soud dnes zveřejní, jak rozhodl o návrhu na zrušení zákona o prodejní době v obchodech. Ten během některých státních svátků reguluje provoz prodejen s plochou od dvou set metrů čtverečních. Podle skupiny senátorů, která zrušení navrhla, zákon odporuje právu na svobodné podnikání. Naopak odboráři chtějí zákaz rozšířit na všech 13 svátků.

Poslanci by měli na dnešní schůzi mimo jiné volit zástupce ombudsmanky a po dvou členech do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady Českého rozhlasu. Odpoledne bude Sněmovna rozhodovat o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání.

Sněmovní mandátový a imunitní výbor posoudí podněty k zahájení disciplinárního řízení s Lubomírem Volným, Janem Birkem a Mikulášem Ferjenčíkem v souvislosti se slovní výměnou během únorové debaty o cizinecké novele v Poslanecké sněmovně.

Britský parlament bude hlasovat, jestli Velká Británie odejde z Evropské unie bez dohody.

V Bruselu se uskuteční rozsáhlé jednání Evropské unie a OSN o budoucnosti Sýrie. Zúčastní se na tisíc nevládních organizací se Sýrie i zástupci států blízkovýchodního regionu.

Kostel svatého Tomáše v Brně si dnes připomíná 663 let od svého posvěcení. Lidé mohou přijít oslavit toto výročí na mše svaté v sedm hodin ráno a o půl šesté večer. Barokní stavba původně sloužila jako klášterní kostel augustiniánů, kteří ho museli opustit na konci 18. století. Z kláštera se stalo stanoviště státních úřadů monarchie, od padesátých let v něm sídlilo Muzeum dělnického hnutí a v současnosti budova spojená s kostelem slouží Moravské galerii.

Spisovatel Josef Holcman a sochař Otmar Oliva budou hosty dnešní besedy z cyklu Cesty za hodnotami na Velehradě.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se k Týdnu mozku připojuje dnes svým Glaukomovým dnem. Zájemci si mohou nechat zdarma vyšetřit nitrooční tlak. Rovněž je připravena přednáška pro veřejnost o Alzheimerově chorobě.

V Pardubicích se uskuteční veletrh pracovních příležitostí Kontakt 2019.

Oblastní muzeum Teplice si připomene 80 let od vypálení teplické synagogy. S přednáškou vystoupí ředitel muzea Radek Spála.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony