Očekávané události soboty 9. února

Očekávané události soboty 9. února
9. února 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

Co přinese únorová sobota roku 2019? Přinášíme pravidelný výběr z očekávaných událostí.

Hlavní církevní připomínka Světového dne nemocných, který připadá na pondělní památku Panny Marie Lurdské, dnes začíná v indické Kalkatě. Papež František jmenoval svým osobním vyslancem bangladéšského kardinála Patricka D´Rozaria.

Pouť nemocných a zdravotníků dnes proběhne také v kapli svaté Anny ve stejnojmenné brněnské nemocnici. Kvůli chřipkové epidemii ale platí zákaz návštěv.

Den otevřených dveří pořádá Masarykův onkologický ústav v Brně.

Pražská muslimská obec bude volit předsednictvo na příští čtyři roky.

Studenti ve Žďáru nad Sázavou pořádají akci Meeting 2019, na které vystoupí mimo jiné kněz Jan Hanák, senátor Jiří Drahoš či youtuber Kovy. Budou mluvit o svých životních příbězích, pádech i vítězstvích. Akce se koná v prostorách místního Biskupského gymnázia a více informací o ní přineseme po deváté hodině.

Divadlo Tramtarie zve na kouzelnickou sobotu v pražském kině Metropol, jejíž výtěžek pomůže Rodinnému centru U Mloka organizace P-centrum. Pro rodiny s dětmi je nachystán bohatý program včetně vystoupení kouzelníka Karla Pomahače.

Spolek rodáků a přátel z Chodska a Pošumaví pořádá Český národní ples, takzvaný Pošumavský věneček.

Ples pro své farníky a příznivce pořádají také salesiáni v Plzni.

Extrémní závod Lipno Ice Marathon, jediný středoevropský maraton, jehož trasa vede po zamrzlé vodní hladině, se koná v Černé v Pošumaví. Závodí se například v běhu, na bruslích či na ledové jachtě.

Zimní počasí využijí také v Plavech na Jablonecku, kde od 11 hodin můžete spatřit lety na saních.

V prostranství před bazilikou v Hejnicích na Libereckou můžete dopoledne sledovat let horkovzdušných balónů v rámci akce Cimrmanova žárovka.

Čeští hokejisté sehrají ve Stockholmu další utkání evropského turnaje proti Finsku.