Očekávané události soboty 4. května

Očekávané události soboty 4. května
4. května 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

V Brandýse nad Labem se dnes koná akce Audience u císaře Karla I. Kromě jiného u příležitosti 30. výročí úmrtí jeho manželky císařovny Zity Habsburské a 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. ve Staré Boleslavi ve městě slavnostně nastoupí historické vojenské jednotky. Ve 13 hodin věřící oslaví mši svatou v kostele Obrácení sv. Pavla.

V Brezové pod Bradlom na Slovensku se uskuteční vzpomínková akce u příležitosti 100. Výročí tragického úmrtí zakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika. Za českou republiku se zúčastní ministr obrany Lubomír Metnar.

Lucembursko se státním pohřbem rozloučí s někdejším vévodou Jeanem, který stál v čele země v letech 1964 – 2000. Zemřel minulý týden ve věku 98 let.

V Paříži skončí zasedání Mezinárodního panelu OSN pro biodiverzitu a ekosystémové služby.

Na dnešek svolal venezuelský opoziční vůdce Juan Guaidó poklidné demonstrace před hlavní armádní základny. Podle svých vyjádření chce přesvědčit vojsko, aby se přidalo k opozici.

Územím Bangladéše bude pokračovat cyklon Fani, který včera zasáhl Indii.

Pět žen a jeden muž se dnes nechají ostříhat ve prospěch Nadačního fondu Dlouhovláska, který vytváří paruky pro onkologicky nemocné pacienty. Akci s názvem Hospicové postřižiny pořádá v chebském kadeřnictví Phoenix Hospic svatého Jiří.

V Praze začíná uzavírka Strahovského tunelu. Kvůli čištění kamer jím vozidla neprojedou do zítřejší 5. hodiny ráno.

V Českém Krumlově zazní vzpomínkový koncert k 74. Výročí konce 2. Světové války.

Druhým dnem v Plzni pokračují Slavnosti svobody, dnes s besedou a autogramiádou s americkými a belgickými veterány. V Husově ulici bude vedle toho odhalena pamětní deska Josefa Palackého, člena tajného vojenského protinacistického odboje.

V Karlových Varech bude zahájena lázeňská sezóna, pojí ses tradičním žehnáním pramenů.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony