Očekávané události pondělí 6. května

Očekávané události pondělí 6. května
6. května 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Papež František pokračuje ve své návštěvě Bulharska návštěvou uprchlického tábora a přeletem do centra místních katolíků, městečka Rakovski. S věřícími oslaví mši svatou v kostele Nejsvětějšího Srdce a udělí první svaté přijímání místním dětem. Večer jej opět v Sofii čeká modlitba za mír spolu s bulharskými náboženskými představiteli.

Vláda bude projednávat poslanecký návrh, podle kterého by dluhy dětí ze zákona přecházely na jejich zákonné zástupce. Snahou poslanců je zabránit exekucím dětí, které dopadají na více než 6500 z nich.

Funkce generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic se ujme bývalý šéf dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury Pavol Kováčik.

Ministři zahraničí Visegrádské čtyřky se sejdou se zástupci zemí Východního partnerství.

V podvečer se budou konat další demonstrace za nezávislost justice. Organizátoři tak reagují na výměnu ministra spravedlnosti v době, kdy chce policie podat na premiéra Babiše obžalobu v kauze Čapí hnízdo. Tentokrát se občané sjedou do Prahy, Brna a Ostravy. Pokud jejich žádosti nebudou ani tentokrát vyslyšeny, protesty budou za týden opakovat znovu po celé republice.

Dneškem začíná 30denní celosvětová modlitební iniciativa, během níž se mohou křesťané modlit za muslimy během jejich posvátného měsíce ramadánu. K účasti zve Křesťanská misijní společnost.

Mezivládní panel OSN pro biodiverzitu a ekosystémové služby zveřejní rozsáhlou vědeckou zprávu o stavu globální populace rostlin a živočichů. Naposledy vyšla studie takového významu v roce 2005.

Dnes, v den připomínky hrdinské smrti 147 švýcarských vojáků, kteří padli při obraně papeže Klementa VII., budou skládat slavnostní přísahu noví rekruti Papežské švýcarské gardy ve Vatikánu.

Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa nastoupí k výkonu trestu vězení. Odsouzen byl za lhaní Kongresu, krácení daní a porušení zákonů o financování politické kampaně.

Slavnosti svobody v Plzni završí vzpomínkový akt u pomníku Díky, Ameriko!

Ve Staré synagoze v Plzni se uskuteční vernisáž výstavy, která vyvrcholí dražbou děl příští sobotu. Výtěžek podpoří Hospic svatého Lazara.

Ocenění ve Zlíně převezmou dobrovolní i profesionální hasiči Zlínského kraje.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony