Očekávané událostí pondělí 3. května 2021

3. května 2021 Události Autor: Dominik Číž

V pondělí 3. května 2021 vám přinášíme přehled očekávaných událostí.

Formou rotační výuky se dnes do tříd vracejí žáci druhého stupně základních škol sedmi českých krajů. Stejná pravidla zde platí i pro nižší stupeň víceletých gymnázií. Pro individuální prohlídky se v těchto krajích otevřou také muzea, galerie a památky .

Končí termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě.

Akademičtí pracovníci se nově mohou hlásit k očkování proti koronaviru.

Vláda dnes rozhodne o nastavení pravidel pro volnočasové aktivity dětí a mládeže. Prozatím vymezila podmínky pouze pro sportovní kroužky.

V Ústí nad Labem otevřou největší velkokapacitní očkovací centrum v kraji.

V podvečer začnou první odstřely skalního masivu v rámci budování tramvajového tunelu na velkém městském okruhu v Žabovřeské ulici v Brně.

Papež František na dnešek svolal kardinálskou konzistoř, která by měla uzavřít kanonizační proces sedmi kandidátů svatořečení a vyhlásit jeho termín. Jednání se týká například blahoslavené Marie Františky od Ježíše, zakladatelky kapucínských terciářek, nebo francouzského misionáře patera Charlese de Foucaulda.

Ve Vatikánu otevírají muzea a zahrady, v Řecku venkovní prostory restaurací. Ve Francii končí omezení pohybu do deseti kilometrů od domova.

V Londýně začíná třídenní setkání ministrů zahraničí a rozvojové spolupráce ze skupiny hospodářských mocností G7.

Turecká delegace se bude při dnešní návštěvě Egypta snažit o normalizaci vzájemných vztahů.

V Los Angeles proběhne charitativní koncert na podporu očkování proti covidu-19 pod záštitou britského prince Harryho a jeho manželky Meghan.

Na Pražském hradě začne výstava COMENIUS 1592—1670 – Doba mezi rozumem a šílenstvím, Jan Amos Komenský a jeho svět. Koná se při příležitosti 350. výročí úmrtí učitele národů.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony