Očekávané události pátku 3. května

Očekávané události pátku 3. května
3. května 2019 Události Autor: Kristýna Císařová

Přinášíme přehled dnes očekávaných událostí. 

100 katolických kněží putuje po posvátných místech ruského pravoslaví v Moskvě pod vedením jezuitského otce Germana Marani a kardinála Angela De Donatis. Setkat se mají také s moskevským patriarchou Kyrillem.

Poslední rozloučení s Přemyslem Sochorem, správcem kláštera v Broumově, se uskuteční od 15 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha.

Účastníci kurzu Nemocniční kaplan slavnostně zakončí své studium na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Jeho úspěšné absolvování je jednou z podmínek pro práci duchovních ve zdravotnických zařízeních.

Zasedne komise pro spravedlivé důchody. Jednat by měla o dopadech změn důchodového systému v případě zavedení společného vyměřovacího základu partnerů.

Maturanti skládají didaktický test státní maturity z povinné češtiny a volitelných cizích jazyků. V pondělí skončí státní maturity testem z nepovinné obtížnější úrovně matematiky.

Studenti budou v Praze opět stávkovat za lepší ochranu klimatu a snižování emisí.

Na několika místech Česka si lidé připomenou události konce druhé světové války. V Praze si připomenou 74. výročí od Květnového povstání a v Plzni začínají Slavnosti svobody, největší oslavy konce druhé světové války v Česku. Potrvají do pondělí a nabídnou tři dobové vojenské kempy, které se v 9 hodin, dále pietní akty a kulturní a doprovodné akce.

Východní pobřeží Indie očekává úder mohutné bouře Fani. Úřady evakuují 1,2 milionu lidí.

Končí mezinárodní konference více než 30 států, včetně Česka a dalších zemí EU či USA, a Severoatlantické aliance o společných postupech při zajištění kybernetické bezpečnosti.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony