Očekávané události neděle 5. května

Očekávané události neděle 5. května
5. května 2019 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

Papež František zahajuje třídenní apoštolskou návštěvu Bulharska a Severní Makedonie. Dnes odpoledne římský biskup zavítá do katedrály sv. Alexandra Něvského, kde se setká s bulharským pravoslavným patriarchou, s nímž se pomodlí před trůnem sv. Cyrila a Metoděje. Na náměstí Alexandra Něvského pak bude papež František sloužit mši svatou. Přímý přenos veřejných událostí v Sofii nabídne televize Noe.

Před budovou Pražského rozhlasu se uskuteční pietní vzpomínka na padlé v bojích o Rozhlas během Pražského povstání. Pražské povstání si lidé připomenou také na Staroměstském náměstí u pamětní desky a v kapli u ohořelého kříže.

V pražské oboře Hvězda se koná charitní Běh pro miminka do dlaně na podporu předčasně narozených dětí a neonatologických center. Pořádá hlavní město Praha.

U příležitosti slavností svobody se v Plzni v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční vojenská mše. Celebruje plzeňský biskup Tomáš Holub, promluví vojenský kaplan Jan Böhm. Součástí programu bude i průvod v uniformách, modlitba za vojáky a vzpomínka na padlé.

Farnost svatých Cyrila a Metoděje pořádá slavnost při příležitosti požehnání pěti kusů dřevěných dveří, které zdobí písmo hlaholice. Kromě děkovné mše svaté v 10 hodin, kterou bude sloužit olomoucký arcibiskup Jan Graubner, je připraveno i společenské setkání na farní zahradě a odpolední přednáška odborníka na slovanské písmo Miroslava Vepřeka.

Farnost Modřice slaví pouť u příležitosti památky patrona místního chrámu sv. Gotharda.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony