Očekávané události čtvrtku 11. října

11. října 2018 Události Autor: Jana Lokajová

Nabízíme výběr dnes očekávaných událostí.

V Lisabonu pokračuje Konference evropských křesťanských rádií, které se účastní i zástupci Radia Proglas. Dnes účastníci navštíví sídlo Radia Renasenca, a seznámí se s jeho vysíláním.

Začíná akce "72 hodin", kterou pořádá Česká rada dětí a mládeže. Dobrovolnických činností by se během ní mělo zúčastnit téměř 33 tisíc dětí. Budou například sázet stromy, uklízet cesty, pomáhat nemocným a opuštěným lidem i zvířatům. Své dobré skutky můžou sdílet i členové komunitního webu signály.cz, který se k akci 72 hodin připojil.

V obci Štrbské Pleso na Slovensku začne dvoudenní schůzka prezidentů republik Visegrádské čtyřky, Českou republiku zastoupí prezident Miloš Zeman.

Česká republika zahájí ve Frankfurtu nad Mohanem na knižním veletrhu Český rok kultury, v jehož rámci se v Německu představí tuzemská literatura, hudba, film i výtvarné umění.

Čtyřiadvacetihodinová modlitba růžence začne o 19. hodině v klášterním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie u bratří dominikánů v Olomouci. Modlitbu zahájí pomocný biskup olomoucký Antonín Basler. Ti, kteří by se ještě chtěli aktivně připojit, mohou si rezervovat uvádění některého z desátků na adrese www.ruzenec24.op.cz .

Hasiči v Kravařích-Koutech dopoledne vyzvednou na věž kostela svatého Mikuláše nový zvon zasvěcený patronovi požárníků svatému Floriánovi. Zvon se poprvé rozezní v podvečer v 18 hodin.

Den otevřených dveří pořádá brněnský Azylový dům svaté Markéty pro matky s dětmi, doprovodný program je připraven především pro děti. Tato služba diecézní charity Brno letos slaví 25 let své činnosti.

Nadace partnerství vyhlásí vítěze ankety Strom roku 2018.

Jména letošních držitelů titulů Česká chuťovka 2018 a Dětská chuťovka 2018 vyhlásí v českém Senátu.

V Botanické zahradě hlavního města Prahy se uskuteční vernisáž hmatové výstavy všemi smysly. Tentokrát pod názvem Nikdy nejsi sám přiblíží téma symbiózy.

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů uvede v Bazilice Panny Marie na Starém Brně koncert jako poděkování všem, kteří darovali životně důležité orgány pro transplantace.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony