Očekávané události čtvrtka 2. května 2019

Očekávané události čtvrtka 2. května 2019
2. května 2019 Události Autor: Hana Strašáková

Vybíráme přehled událostí druhého májového dne:

Na dnešek podle židovského kalendáře připadá výroční den začátku povstání ve varšavském ghettu v roce 1943. Připomíná se jako Den holokaustu a hrdinství. V prostorách bývalého vyhlazovacího tábora v Osvětimi se uskuteční každoroční pochod živých. V 21 našich městech odpoledne proběhne veřejné předčítání jmen lidí, kteří zahynuli při nacistické genocidě.

Evropská komise zveřejní konečná data systému obchodování s emisemi členských zemí, který pokrývá asi 12 tisíc elektráren, továren a leteckých společností a reguluje přibližně 45 procent produkce skleníkových plynů v unii.

Začne schůze Senátu, kde se projedná například novelu zákona, která by změnila současnou povinnost velkoobchodům zavřít o vybraných státních svátcích.

V kostele Stětí svatého Jana Křtitele v Hořelici u Prahy se uskuteční pohřeb hudebního skladatele, hobojisty, varhaníka a pedagoga Františka Xavera Thuriho, autora řady duchovních kantát a mší. Zemřel na velikonoční pondělí krátce před 80. narozeninami.

Rozloučení se dnes koná také s knězem a teologem Václavem Wolfem, bývalým děkanem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Začne o půl dvanácté v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech.

Společenství vdov a vdovců zahajuje třídenní pouť ze Zlína do Křtin u Brna, Vyššího Brodu a rakouského Salcburku.

Slavnostní koncert v kroměřížském kostele svatého Mořice zahájí letošní sezónu projektu Otevřené brány, při kterém se návštěvníkům zpřístupní 26 významných sakrálních staveb ve Zlínském kraji.

Česká hokejová reprezentace zahájí v Brně poslední přípravný turnaj před mistrovstvím světa na Slovensku, dnes se utká s Finskem.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony