Očekávané události 14. října

Očekávané události 14. října
14. října 2021 Události Autor: Lucie Švestková

Nabízíme přehled událostí očekávaných ve čtvrtek 14. října 2021.

Ministerstvo zdravotnictví představí na jednání Vládní rady pro zdravotní rizika novou strategii postupu proti epidemii covidu.

Premiér Andrej Babiš se nechá naočkovat třetí dávkou vakcíny proti onemocnění covid-19.

Nejvyšší soud na elektronické úřední desce zveřejní, jak rozhodl ve sporu o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi.

Začíná celorepublikový Festival Paměti národa, který potrvá do 21. října. Pořádá organizace Post Bellum v rámci oslav 20. výročí svého založení.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf Evropské rady Charles Michel se setkají s novým rakouským kancléřem Alexanderem Schallenbergem, který nastoupil do úřadu po pátečním odstoupení Sebastiana Kurze.

Francouzská Socialistická strana v interním hlasování rozhodne, kdo ji bude reprezentovat příští rok v prezidentských volbách.

Do úřadu norského premiéra nastoupí šéf Dělnické strany Jonas Gahr Störe [jonas gár štére].

Začíná Mezinárodní filmový festival v Římě. Streamovací služba Netflix tam má představit dokumentární seriál, v němž se objeví papež František a bude hovořit o vztahu mezi generacemi.

Dopoledne bude v Zrcadlové kapli pražského Klementina vyhlášena Knihovna roku. Cena se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví a informačních služeb.

Začíná největší dobrovolnická akce pro děti a mládež nazvaná 72 hodin - Pomáhám, protože chci. Pořádá ji Česká rada dětí a mládeže a potrvá do 17. října.

Na olomouckém výstavišti dopoledne zahájí podzimní etapu přehlídky ovoce a zeleniny Flora Olomouc.

Videomapingem na kostel sv. Cyrila a Metoděje začne devátý ročník Signal Festivalu, který představí 15 instalací a nový projekt - instalace v rozšířené realitě. V ulicích Starého Města, Holešovic a Karlína potrvá do 17. října.

Nizozemská saxofonistka Candy Dulferová společně s trumpetistou Laco Deczim otevřou prolog Československého jazzového festivalu v Přerově.

Emauzský klášter v Praze hostí konferenci věnovanou kaplanské službě v České republice.

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony