Květná neděle - očekávané události

Květná neděle - očekávané události
14. dubna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Přinášíme události očekávané 14. dubna, na Květnou neděli, počátek Svatého týdne 2019.

Řeholnice v Čechách, na Moravě a ve Slezsku se budou na Květnou neděli společně modlit za všechny oběti sexuálního zneužívání.

Papež František bude sloužit liturgii Květné neděle ve vatikánské bazilice, přímý přenos vysílá televize Noe od 10 hodin.

V jihomoravské metropoli v neděli začne Velikonoční festival duchovní hudby.

Oběti nacistického režimu budou od zítřka v Brně připomínat další kameny zmizelých, takzvané StolpersteinyTy letošní připomenou účastníky domácího protinacistického odboje Aloise Bauera a Vladimíra Blažka.

Kulturou proti antisemitismu – tak se jmenuje šestnáctý ročník akce pořádané mezinárodním křesťanským velvyslanectvím Jeruzaléma v Praze. Program zahájí ve 14 hodin na Staroměstském náměstí pochod dobré vůle, pokračovat bude o hodinu později ve Valdštejnské zahradě.

S úmyslem prosit za víru v rodinách vyjde od olomoucké katedrály k bazilice na Svatém Kopečku pouť, ke které zvou pracovníci Centra pro rodinný život. Osmikilometrové putování, ke kterému je možné se přidat i v jeho průběhu, začne hodinu po nedělním poledni u katedrály svatého Václava.

V kryptě katedrály sv. Václava v Olomouci bude v 15.30 také slavnostně zahájena výstava velkoformátových fotografií společenství Člověk a víra.

V rámci akce Brány památek dokořán se v Prostějově otevřou návštěvníkům některá místa  spojená s židovskou historií města.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony