Františkánské misijní středisko slaví 50 let, František je uvítal ve Vatikánu

"
6. dubna 2019 Události Autor: Alžběta Havlová

Papež František se dnes setkal se členy německého františkánského misijního střediska. Informuje o tom server vaticannews.va.

Svatý Otec členy střediska povzbudil, aby vytrvali ve svém odhodlání pomáhat nejchudším a vyloučeným na celém světě, a tím mířili k lepší budoucnosti.

Františkánské misijní středisko je rozvojová charita, která vznikla v roce 1969 z farní činnosti v německém okrese Bonn-Bad Godesber. V Africe, Asii, Latinské Americe a v některých státech východní Evropy vede projekty, které se zaměřují na humanitární rozvoj, sociální a pastorační projekty, vzdělávání a lidská práva.

Na soukromé audienci František členům střediska řekl: "V tomto duchu bylo vaše misionářské centrum se skromným původem schopno propojit celosvětovou síť lásky, solidarity a bratrství. František Assisi uslyšel Ježíšovu žádost – Františku, jdi a oprav můj dům, neboť – jak vidíš, se rozpadá.“  

Vatikánské tiskové středisko dnes také oznámilo, že se František 16. června chystá na cestu do italského města Macerata. To bylo minulý rok zasaženo zemětřesením. Svatý Otec navštíví místní obyvatele, setká se také se starosty regionu a zavítá do tamní katedrály tohoto středověkého města.

Zdroj: vaticannews.va

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony