Brněnská diecéze má nového generálního vikáře

Brněnská diecéze má nového generálního vikáře
5. února 2019 Události Autor: Ondřej Šimeček

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle jmenoval novým generálním vikářem svého pomocného biskupa Pavla Konzbula. Vystřídal Jiřího Mikuláška, který sloužil od roku 1992.

V  kostele Narození Panny Marie ve Vranově se sešlo více než 300 kněží, sester a dalších věřících. Slavnostní mši svatou sloužil biskup Cikrle. Po ní předal dekret novému generálnímu vikáři Konzbulovi a poděkoval Mikuláškovi za jeho dlouholetou službu. Poblahopřál také k jeho úterním 77. narozeninám. Jmenoval do funkce nového kanovníka Královské stoliční kapituly sv. Petra a Pavla v Brně Jaroslava Čupra.

„S novou funkcí mi přibude práce nejen v administrativě, ale i v dalších věcech. Například budu hledat optimální kombinaci kněze a farnosti, což je někdy velmi náročné, protože to je hodně o mezilidských vztazích,“ popsal výzvu své služby nový generální vikář.

Pavel Konzbul vystudoval elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně. Poté byl vědeckým pracovníkem Akademie věd České republiky v Brně, během této doby získal také svůj doktorský titul v oboru teorie elektromagnetického pole. V roce 2000 dokončil studium na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2016 je pomocným biskupem brněnské diecéze.

NyníKřesťanské písně
Píseň: Vrácený Ráj (1996); Interpret: Michael (Chrámový sbor Švábenice); Album: různí: Písničky z Radia Proglas 3
21:30Čtení na pokračování
22:00Z regionálních studií
22:30Noční cukrárna
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Okolo stolu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony