Biskup Baxant k požáru v Českém Švýcarsku: Jsme připraveni lidem pomoci materiálně i duchovně

Biskup Baxant k požáru v Českém Švýcarsku: Jsme připraveni lidem pomoci materiálně i duchovně
28. července 2022 Události Autor: Daniel Blažke

Národní park České Švýcarsko sužuje od neděle požár nebývalých rozměrů, zasáhl kolem tisíce hektarů. Dnes jsme hovořili s vedoucím humanitární pomoci Charity Litoměřice Jakubem Ružbatským. Svou blízkost vyjádřil lidem v postižené oblasti diecézní biskup Jan Baxant: "Myslím v těchto dnech na všechny, kdo přišli o své domovy, museli se evakuovat či byli jakkoliv ohněm postiženi. Děkuji všem hasičům a dobrovolníkům, kteří pomáhají požár uhasit a i na ně pamatuji ve svých modlitbách." 

Litoměřický biskup Jan Baxant je osobně v kontaktu se starosty dotčených obcí. "České Švýcarsko je jedním z nejkrásnějších míst litoměřické diecéze a mám zde mnoho přátel. Soucítím se všemi, kteří jsou tímto požárem zasaženi. Jsme připraveni občanům pomoci materiálně, prostřednictvím naší diecézní charity, ale i poskytnout duchovní podporu ze strany kněží," ujistil.  

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila veřejnou sbírku. Ve vysílání jsme se na situaci ptali jejího hlavního koordinátora humanitární pomoci Jakuba Ružbatského: