Všimli jsme si: Srpnový magazín o vojácích i slavnostech v Brně a na Chodsku

Všimli jsme si: Srpnový magazín o vojácích i slavnostech v Brně a na Chodsku

Pořad v souvislostech


Srpnový magazín I.
Budeme vysílat

Mladá církev se chystá do Panamy
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme


Církev a zneužívání

Církev a zneužívání

Církev a zneužívání
Audioarchiv
8. srpna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Srpnový magazín Všimli jsme si uslyšíte na Proglasu tento pátek 10. srpna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05. Zčásti v něm budeme reagovat na tragickou událost v Afghánistánu, kde při sebevražedném útoku zahynuli tři čeští vojáci.

O události jsme hovořili s hlavním kaplanem Armády České republiky, katolickým knězem Jaroslavem Knichalem, který pronesl modlitbu při obřadu na pražském letišti po přistání ostatků padlých vojáků. Ptali jsme se například na to, jaký úkol mají vojenští kaplani při podobných tragédiích v jednotce, která přišla o své příslušníky, nebo v zázemí směrem k pozůstalé rodině.

Ve zbývající části pořadu se budeme věnovat dvěma akcím se silným duchovním podtextem, které se konají o druhém srpnovém víkendu - představíme Chodské slavnosti v Domažlicích se svatovavřineckou poutí na Veselé hoře a zaměříme se také na letošní Den Brna, připomínku úspěšné obrany města před švédskými obléhateli v roce 1645. Hovořit budeme s biskupem Vojtěchem Cikrlem a také s prvním náměstkem brněnského primátora Petrem Hladíkem, který předsedal porotě, jež vybrala návrh sochy významné osobnosti dobových událostí, jezuity P. Martina Středy.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony