Všimli jsme si: S biskupem Malým o srpnu 1968

Všimli jsme si: S biskupem Malým o srpnu 1968

Pořad v souvislostech


Srpnový magazín II.
Budeme vysílat

Církev podruhé oslaví Světový den chudých
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme


Církev podruhé oslaví Světový den chudých

Církev podruhé oslaví Světový den chudých

Klimatické změny 2018
Audioarchiv
16. srpna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Jak poznamenala invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa tuzemskou společnost a jak ji ovlivňuje po 50 letech? V pořadu Všimli jsme si o tom hovoříme s pražským pomocným biskupem Václavem Malým.

Dozvíte se, jak sám srpnové události prožíval jako mladík krátce před svými 18. narozeninami, proč hovoří o období takzvané normalizace jako době bez ideálů, jak podle něj současná společnost přistupuje ke svobodě a jakou roli by měla hrát církev při formování společenského klimatu. Rozhovor s biskupem Václavem Malým zopakujeme také přímo ve výroční den invaze 21. srpna - uslyšíte ho v 8.05 ráno a od 22 hodin.

V pořadu Všimli jsme si přineseme i další aktuality - jsme ve spojení s účastníky probíhající cyklistické pouti do Mariazell v Rakousku a představíme práci módní návrhářky Marie Zelené, která se zaměřuje i na liturgické oděvy a na konci srpna pořádá přehlídku na Dožínkových slavnostech na poutním místě svatý Antonínek u moravské Blatnice. Pořad Všimli jsme si vysíláme v pátek 17. srpna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.