Všimli jsme si: Průběh odluky církví od státu

Všimli jsme si: Průběh odluky církví od státu

Pořad v souvislostech


Debata: Průběh odluky církví od státu
Budeme vysílat

Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání II.
Vysílali jsme


Církev proti zneužívání I.

Únorový magazín

Únorový magazín
Audioarchiv
7. února 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Nejen v souvislosti s nedávným schválením zákona o zdanění církevních restitučních náhrad ve sněmovně otevřeme v pořadu Všimli jsme si téma majetkového vypořádání a odluky církví od státu. Tento pátek 8. února 2019 vysíláme od 9 hodin živě, připojit se můžete i vy!

Do studia přijdou poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL) a P. Pavel Kafka, který odpovídá za fond PULS na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze - jde o konkrétní formu reakce na požadavek samostatného financování církví po zastavení plateb od státu. Budeme také hovořit o službě církví ve společnosti a o tom, jak se uvnitř náboženských společností formuje odpovědnost za jejich hmotné zajištění. K živě vysílané debatě jsme připravili pohled právníka Jakuba Kříže, který vysvětluje, proč se u zmíněného zákona o zdanění finančních náhrad hovoří o možné neústavnosti této normy. Se sociologem Romanem Videm rozebereme, jak podle průzkumů vnímá veřejnost církve, případně samotné restituce. Dění kolem nich na politické scéně krátce okomentuje politolog Stanislav Balík.

Chcete-li se k páteční debatě připojit, můžete hostům adresovat svou otázku nebo uvést, jak sami vnímáte debatu o církevních restitucích. Pište na adresu zive@proglas.cz, SMS na číslo 775 132 132 nebo na profil Radia Proglas na Facebooku. Pořad opakujeme v sobotu 9.2. v 16.55 a v pondělí po půlnoci.

NyníVonička pro milovníky...
Písnička: Koštéři; Sóla: Kolková Marie, Staníková Petra, Šilhavíková Martina, Prachman Jiří, Prachman Roman; Soubor: Hradčovjanka; CD: Kdo má rád muziku
11:00Zprávy Proglasu, počasí
11:05Barvínek
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně
12:05Hudební siesta
12:50Střípek poezie

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony