Všimli jsme si: O Istanbulské úmluvě věcně a bez emocí

Všimli jsme si: O Istanbulské úmluvě věcně a bez emocí

Pořad v souvislostech


Debata o Istanbulské úmluvě
Budeme vysílat

Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání II.
Vysílali jsme


Církev proti zneužívání I.

Únorový magazín

Únorový magazín
Audioarchiv
3. prosince 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

V tuzemském křesťanském prostředí neustávají debaty o Istanbulské úmluvě o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí, dokumentu Rady Evropy, jehož zastánci ho vnímají jako užitečný nástroj pomáhající potírat závěžný patologický jev, kritici - včetně českých a moravských biskupů, kteří záležitosti na jaře věnovali pastýřský list - v úmluvě spatřují rizika, protože podle nich některé formulace otevírají cestu ideologiím narušujícím přirozené pojetí rodiny. Věcně dokument rozebereme v diskusním pořadu na Radiu Proglas, který odvysíláme tento pátek 7. prosince 2018 od 9 hodin (opakování v sobotu 8.12. v 16.55 a v pondělí 10.12. po půlnoci). 

Záměrem je představit dokument, o jehož ratifikaci budou rozhodovat naši zákonodárci, bez emocí, které se často kolem Istanbulské úmluvy objevují, a nabídnout prostor pro argumentaci zástupcům různých částí názorového spektra včetně představitelky organizace pomáhající rodinám zasaženým domácím násilím. K diskusi tak usednou advokát Jakub Kříž, právní poradce katolických biskupů, publicista a překladatel Daniel Soukup, jenž mimo jiné k problematice debaty o Istanbulské úmluvy publikoval článek, ve kterém kriticky rozebral argumentaci katolických oponentů dokumentu, a také zakladatelka a ředitelka organizace Pro Dialog Jindřiška Krpálková, která se odborně věnuje asistenci rodinám s dětmi v potížích včetně domácího násilí.

Z časových důvodů na straně těchto hostů neodvysíláme debatu naživo, přineseme ale její nesestříhaný záznam. Účastníci diskuse mohou odpovědět i na vaše otázky, pokud je do této středy 5.12. do 10 hodin dopoledne napíšete na adresu vsimli@proglas.cz nebo na profil Radia Proglas na Facebooku.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony