Všimli jsme si: Na pomoc Sýrii i vlastní historické paměti

Pořad v souvislostech


Na pomoc Sýrii i vlastní historické paměti
Budeme vysílat

Mladá církev se chystá do Panamy
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme


Církev a zneužívání

Církev a zneužívání

Církev a zneužívání
Audioarchiv
12. dubna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Dvěma tématům se bude věnovat aktuální pořad Všimli jsme si na Radiu Proglas, který vysíláme tento pátek 13. dubna 2018 od 16 hodin (repríza v sobotu v 11.05): Nejprve zopakujeme výzvu našich biskupů, kteří na tuto neděli vyhlásili celonárodní sbírku na pomoc obyvatelům Blízkého východu se zvláštním zaměřením na Sýrii. V druhé části našeho pořadu se ohlédneme za veřejným slyšením v Senátu na téma „co ještě můžeme udělat pro bývalé politické vězně a jejich rodiny“. 

Jak rozumět sedm let trvajícímu syrskému konfliktu, jak se zorientovat v posledních zprávách o dobývání města Dúmá, turecké invazi do kurdského Afrínu či zájmech zahraničních velmocí? Ptali jsme se publicisty, zahraničně-politického komentátora Českého rozhlasu plus a odborníka na Blízký východ Jana Fingerlanda. O humanitární situaci, možnostech pomáhat a použití výtěžku aktuální sbírky jsme hovořili s generálním sekretářem Charity ČR Jakubem Líčkou.

V Senátu českého parlamentu se v minulých dnech uskutečnilo veřejné slyšení na téma „Co můžeme ještě udělat pro bývalé politické vězně a jejich rodiny?“ Akci pořádal Výbor pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, a to při dvou významných výročích - 50 let od vzniku Sdružení bývalých politických vězňů K-231 a 40. výročí založení Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných.  Proglas byl přitom a nabídneme vám například pohled místopředsedy Senátu Jiřího Šestáka nebo Petra Blažka z Ústavu pro studium totalitních režimů.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony