Všimli jsme si: Lednový magazín

Všimli jsme si: Lednový magazín
24. ledna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Rozhovor s Petrem Pithartem o úřadu prezidenta České republiky, ohlédnutí za cestou papeže Františka do Jižní Ameriky a představení nově jmenovaného pomocného biskupa pražské arcidiecéze Zdenka Wasserbauera - taková témata zaznějí v posledním lednovém vydání pořadu Všimli jsme si. Vysíláme tento pátek 26. ledna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

S bývalým českým premiérem a předsedou Senátu Petrem Pithartem budeme v souvislosti s vrcholícími prezidentskými volbami hovořit o tom, jak veřejnost vnímá úřad hlavy státu a jaké nároky výkon této funkce provázejí. Ohlédneme se za první letošní zahraniční cestou papeže Františka, která vedla do jihoamerických států Peru a Chile - připomeneme například jeho slova k příslušníkům domorodých kmenů v Amazonii nebo setkání s věřícími ve městě Trujillo zasaženém loňskými záplavami. V rozhovoru také představíme nově jmenovaného pomocného biskupa pražské arcidiecéze Zdenka Wasserbauera, dosavadního generálního vikáře a bývalého spirituála kněžského semináře v Praze.

Milan Šoba

Svátek má: sv. Modest / Matěj

Moderuje: Milan Šoba
NyníHudební listování
Píseň: Trawa (2017); Interpret: Balcarová Štěpánka - trubka, Hutek Małgorzata - zpěv; Album: Balcarová Š.: Life And Happiness Of J. Tuwim
17.00Vzdělávací cyklus
17.28Písničky
17.55Myšlenka na den
18.00Zprávy a Zrcadlo týdne
18.20Komentář týdne
18.30Vonička lidových písní

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony