Všimli jsme si: Květnový magazín

Všimli jsme si: Květnový magazín
17. května 2017 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Rozhovor s nastávajícím pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martinem Davidem bude součástí aktuálního magazínu Všimli jsme si, který odvysíláme tento pátek 19. května 2017 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

Martina Davida jsme se ptali například na to, jak se po praktické, organizační i duchovní stránce připravuje na biskupské svěcení, které přijme v neděli 28. května v Ostravě. Zajímali jsme se také o heslo "Slovo se stalo tělem", které zvolil pro svou službu. "Vybral jsem si ho proto, že podle mě jde o nejzásadnější okamžik dějin spásy - Bůh se stává člověkem a potřebuje k tomu spolupráci člověka, spolupráci Panny Marie. To je událost, která mě opravdu fascinuje, my si ji denně připomínáme v modlitbě Anděl Páně a ta věta (Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi) je pro mě poselstvím a výzvou k tomu, aby se i skrze mne Boží slovo stávalo tělem, aby i na mém životě, na mých slovech, na mých skutcích, bylo Boží slovo viditelné, vnímatelné," vysvětlil Martin David v rozhovoru pro Radio Proglas. 

V pořadu Všimli jsme si také přiblížíme průzkum, který pro katolickou církev a její charitu provedli sociologové v tuzemských rodinách. Zabýval se jejich finanční situací, zejména objemem dluhů a schopností je splácet, případně uhradit mimořádná vydání. Ohlédneme se také za středečním koncertem v Praze-Karlíně pořádaném k nedožitým 85. narozeninám kardinála Miloslava Vlka.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony