Všimli jsme si: Kardinál Beran se vrací domů

Všimli jsme si: Kardinál Beran se vrací domů

Pořad v souvislostech


Kardinál Beran se vrací domů
Budeme vysílat

Církev a mládí světa – Panama 2019
Církev a mládí světa – Panama 2019
Církev a mládí světa – Panama 2019
Vysílali jsme


Křesťané na cestě k jednotě

Křesťané na cestě k jednotě

Křesťané na cestě k jednotě
Audioarchiv
18. dubna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Necelých 50 let po smrti se do Prahy vrací  ostatky bývalého arcibiskupa, kardinála Josefa Berana, svědka víry pronásledovaného oběma totalitami 20. století, kandidáta blahořečení. Dosud spočívaly v kryptě svatopetrské baziliky ve Vatikánu, kam je po smrti kardinála Berana v květnu 1969 nechal uložit tehdejší papež Pavel VI. Současný pontifik František na začátku roku souhlasil s tím, aby došlo k naplnění Beranovy poslední vůle, ve které si přál být pohřben v pražské svatovítské katedrále nebo ve své rodné Plzni. Téma pro aktuální pořad Všimli jsme si.

Zazní například dobové nahrávky vatikánského rozhlasu nebo komentář kardinála Dominika Duky, který uvažuje o symbolice návratu kardinála Berana do Česka v době, kdy vzrůstá vliv komunistů na domácí politické scéně. Připravili jsme několik rozhovorů o osobnosti kardinála Berana a jeho odkazu do dnešní doby - ptali jsme se Stanislavy Vodičkové, autorky Beranova životopisu, P. Vladimíra Kelnara, svatovítského kanovníka, který byl pověřen přípravou akcí kolem repatriace ostatků, nebo P. Jiřího Svobody, církevního právníka, který kromě práce při přípravě beatifikačního procesu hovoří o setkání s tehdejším arcibiskupem v internaci, k němuž došlo na začátku 60. let ve středočeském Mukařově.

NyníDnešek v kalendáři
Píseň: Together We Will Live Forever (2006); Interpret: Kronos Quartet, Mogwai; Album: Kronos Quartet, Mogwai: The Fountain
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Písničky pro hezké...
16:00Kukadlo
16:25Písně

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony