Všimli jsme si: Co nás čeká v roce 2019?

Všimli jsme si: Co nás čeká v roce 2019?

Pořad v souvislostech


Co přinese rok 2019
Budeme vysílat

Všimli jsme si
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme


S misionáři do jihovýchodní Afriky - Malawi

S misionáři do jihovýchodní Afriky - Malawi

S misionáři do jihovýchodní Afriky - Malawi
Audioarchiv
3. ledna 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Národní pouť do Říma k 30. výročí svatořečení Anežky České, volby do Evropského parlamentu či cesty papeže Františka do muslimského Maroka a Spojených arabských emirátů - v pořadu Všimli jsme si v rozhovorech přiblížíme několik událostí očekávaných v novém roce 2019.

Očekávané dění v tuzemském veřejném životě rozebíráme s politologem Stanislavem Balíkem. Vedle voleb do Evropského parlamentu se dotkneme také procesu vypořádání církevního majetku, a to v souvislosti s komunistickým návrhem na zdanění finančních náhrad vyplácených církvím. Řeč bude také o očekávané změně v čele KDU-ČSL, jejíž současný předseda Pavel Bělobrádek nebude ve funkci pokračovat.

Biskupové loni rozhodli o tom, že v listopadu 2019 proběhne národní pouť do Říma s připomínkou 30. výročí kanonizace svaté Anežky České. Tato událost těsně předcházela pádu komunistické totality v naší zemi, jak připomene generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl s pozváním k účasti.

Nahlédneme také do programu papeže Františka a v rozhovoru s odborníkem na islám Martinem Klapetkem z českobudějovické teologické fakulty rozebereme dvě ohlášené cesty do převážně muslimských zemí - Spojených arabských emirátů a Maroka.

Pořad Všimli jsme si vysíláme tento pátek 4. ledna 2019 od 9 hodin, opakujeme v sobotu v 16.55 a v pondělí po půlnoci.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony