Všimli jsme si: Církev podruhé oslaví Světový den chudých

Všimli jsme si: Církev podruhé oslaví Světový den chudých

Pořad v souvislostech


Církev podruhé oslaví Světový den chudých
Budeme vysílat

Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Vysílali jsme


Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí
Audioarchiv
14. listopadu 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Jedním z trvalých plodů předloňského jubilejního Roku Božího milosrdenství je každoroční připomínka Světového dne chudých, kterou papež František určil na předposlední neděli církevního roku. „V tento den má celé křesťanské společenství vyjít k chudým, slabým, k mužům a ženám, jejichž lidská důstojnost je příliš často pošlapávána,“ píše Papežská rada pro novou evangelizaci.

V pořadu Všimli jsme si představíme poselství papeže Františka k této neděli s podtitulem slov 34. žalmu "hle ubožák zavolal a Hospodin slyšel". S morálním teologem Jindřichem Šrajerem rozebereme, jak rozumět užívání pojmu chudoba v Písmu, jaké nemateriální formy může mít chudoba a jaká by na ni měla zaznít křesťanská odpověď. O chudobě v současné české společnosti budeme mluvit také se sociální analytičkou Charity ČR Martinou Veverkovou a zazní reportáž o lidech bez domova, jimž v Brně pomáhají členové komunity Sant´Egidio. Pořad Všimli jsme si vysíláme tento pátek 16. listopadu 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

NyníHudební siesta
Skladba: Jubilate - Sláva buď Otci; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
12:56Střípek poezie
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony