Všimli jsme si: Červená středa a pronásledovaní křesťané dneška

Pořad v souvislostech


Červená středa a pronásledovaní křesťané dneška
Budeme vysílat

Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání I.
Církev proti zneužívání II.
Vysílali jsme


Církev proti zneužívání I.

Únorový magazín

Únorový magazín
Audioarchiv
29. listopadu 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Poprvé v dopoledním termínu od 9 hodin se 30. listopadu 2018 přihlásí aktuální vydání cyklu Všimli jsme si. Ohlédne se za takzvanou Červenou středou, akcí přibližující křesťany pronásledované v současnosti, jejíž viditelnou součástí jsou červeným světlem ozářené kostely a další budovy. Téma perzekuce z náboženských důvodů otevřeme i v širších souvislostech:

Do studia přijdou k rozhovoru Filip Habrman z Diecézní charity Brno a fotograf Richard Bouda, kteří popíší situaci v Sinžáru, irácké oblasti postižené nedávným panováním teroristické skupiny Islámský stát, která mimo jiné cíleně vyhlazovala náboženskou komunitu jezídů. Hosté přiblíží, co komplikuje obnovu regionu a jaká pomoc se uskutečňuje z pomocí České republiky. Jejich vyprávění doplní předtočené příspěvky - o našem vztahu k pronásledovaným křesťanům ve světě uvažují biskup Václav Malý a poslanec Evropského parlamentu Pavel Svoboda, nad příčinami nynějšího antisemitismu zejména v západoevropských zemích se u příležitosti Červené středy zamýšlí Tomáš Kraus z Federace židovských obcí a zaznamenali jsme také výpověď původem iráckých křesťanů, snoubenců Mahera a Myrny, kteří si svůj nový domov budují ve Francii.

Pořad Všimli jsme si nově uslyšíte v premiéře v pátek dopoledne od 9 hodin a v reprízách v sobotu v 16.55 a v pondělí po půlnoci. Po odvysílání najdete záznam v audioarchivu našich webových stránek.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony