Všimli jsme si - 240 let brněnské diecéze

Všimli jsme si - 240 let brněnské diecéze

Pořad v souvislostech


Všimli jsme si - 240 let brněnské diecéze
Budeme vysílat

Všimli jsme si - Kardinál Beran se vrací domů
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme

Kardinál Beran se vrací domů
Na pomoc Sýrii i vlastní historické paměti
Velikonoční magazín Audioarchiv
28. června 2017 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Tento čtvrtek, o slavnosti svatých Petra a Pavla proběhne v Brně hlavní část oslav 240. výročí vzniku zdejšího biskupství. O den později, v pátek 30. června 2017, odvysíláme na Proglasu od 16 hodin pořad Všimli jsme si, který se na toto jubileum zaměří. (repríza v sobotu v 11.05)

V pořadu zazní reportáž ze čtvrteční oslavy, která bude mít dvě hlavní části - po dopolední mši svaté v katedrále spojené s předáváním vysvědčení žákům církevních škol bude z Petrova vypuštěno 240 balónků na připomínku stejného počtu let diecéze. V půl šesté v podvečer se pak uskuteční slavnostní mše, kterou bude sloužit olomoucký arcibiskup Jan Graubner - právě rozdělením tehdejšího olomouckého biskupství v roce 1777 vznikla brněnská diecéze a také moravská církevní provincie.

Hlavní část pořadu Všimli jsme si tvoří rozhovor s biskupem Vojtěchem Cikrlem, který mimo jiné bude uvažovat nad tím, v jaké duchovní, personální či materiální kondici je současná brněnská diecéze. Ptali jsme se ho, jakou duchovní oporou jsou nedávní mučedníci totalit 20. století, jak se po nabytí svobody církev začlenila do společenského života v regionu či jaké události z poslední doby považuje za významné pro život diecéze.

Všimli jsme si - v pátek 30. června od 16 hodin, v sobotu 1. července v 11.05.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony