V Dublinu probíhá Světové setkání rodin

V Dublinu probíhá Světové setkání rodin

Pořad v souvislostech


Světové setkání rodin v Dublinu
Budeme vysílat

Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Vysílali jsme


Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí
Audioarchiv
22. srpna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Motto setkání "Evangelium rodiny - radost pro svět" vychází z apoštolské exhortace papeže Františka Amoris laetitia. Na deváté světové setkání putují rodiny tentorkát do Irska, kde stráví čas od 21. do 26. srpna 2018.

Účastníci teologicko-pastoračního kongresu, který probíhá v první části programu, prožívají několik dní s tématy víra, naděje a láska v rodině. "Teologicko-pastorační kongresy se vždy nesly v duchu naděje. Vystupovali biskupové i laici, svědectví byla vždy neuvěřitelně živá a radostná,"  řekla nám Marie Oujezdská, ředitelka Národního centra pro rodinu, která se kongresu pravidelně účastní.

Papež František přivítá rodiny z celého světa na sobotním Festivalu rodin. Ten navštíví na sedmdesát tisíc lidí a celý večer bude pojat jako slavnostní koncert a přehlídka umění. Program bude zaměřený na hlavní priority papeže, jako jsou migranti, chudí, mír a láska po celém světě. Světové setkání rodin vyvrcholí nedělní mší svatou v dublinském Phoenix Parku.

Z České republiky se do Irska vydaly desítky poutníků. Kristýna Zemánková, vedoucí královehradeckého Centra pro rodinu, prožívá setkání s komunitou Chemin Neuf v rámci manželské duchovní formace Kána. "Od setkání očekávám společenství, v jehož středu bude Kristus, a přítomnost Ducha svatého," dodává.

Světovému setkání rodin se podrobněji budeme věnovat v pořadu Všimli jsme si, který vysíláme tento pátek 24. srpna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05. Zazní například rozhovor s ředitelkou Národního centra pro rodinu Marií Oujezdskou a přímo z Dublinu nabídneme ohlasy biskupa Josefa Nuzíka.

NyníHudební siesta
Skladba: Jubilate - Sláva buď Otci; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Preston Simon; Sóla: Kirkby Emma, Nelson Judite, Brett Charles, Elliot Paul, Covey Rogers,Thomas David - zpěv; Soubor: Sbor katedrály v Oxfordu, The academy of ancient music
12:56Střípek poezie
13:00Hudební siesta - 2. část
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:30Třikrát z Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony