Přátelská přítomnost církve, popisuje svou službu olympijský kaplan

Přátelská přítomnost církve, popisuje svou službu olympijský kaplan
7. února 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

S další částí české olympijské výpravy se dnes do Jižní Koreje vydává také pater Oldřich Chocholáč. Kněz působící na jihomoravském Mikulovsku bude vykonávat službu kaplana našich sportovců a doprovodného týmu na zimních hrách v Pchjongčchangu. Stejnou úlohu zastával také na poslední letní olympiádě v brazilském Riu.

"Samozřejmě s sebou beru i věci k bohoslužbě, ke mši svaté. Předpokládám, že Pchjongčchangu stejně jako v Riu bude nějaká kaple či mezináboženské centrum, takže věřím, že nějaké duchovní zázemí tam vytvořeno bude, ale člověk musí být připraven na všechno," popsal P. Chocholáč, který je oficiálním členem české olympijské mise na těchto hrách. O své službě řekl: "Vždycky mluvím o tom, kdo je olympijský kaplan, slovy papeže Františka, který před několika lety při setkání s Italským olympijským výborem tuto službu pojmenoval jako službu přátelské přítomnosti církve. Řekl bych, že to je i moje úloha - je to duchovní služba s nabídkou modlitbou, požehnání, bohoslužby, ale protože jsem si vědom, že součástí týmu nejsou jen lidé věřící či praktikující svou víru, jsem tam pro kohokoliv k osobnímu setkání, rozhovoru. Je to prostě služba přítomnosti - být s tím týmem a být k dispozici pro cokoli, co bude potřeba," uvedl olympijský kaplan Chocholáč.

Celý rozhovor s ním uvedeme v pátek 16. února 2018 v pořadu Všimli jsme si, který se bude věnovat probíhajícím zimním olympijským hrám v Pchjongčchangu.

 

Milan Šoba

Svátek má: sv. Modest / Matěj

Moderuje: Milan Šoba
NyníHudební listování
Píseň: Trawa (2017); Interpret: Balcarová Štěpánka - trubka, Hutek Małgorzata - zpěv; Album: Balcarová Š.: Life And Happiness Of J. Tuwim
17.00Vzdělávací cyklus
17.28Písničky
17.55Myšlenka na den
18.00Zprávy a Zrcadlo týdne
18.20Komentář týdne
18.30Vonička lidových písní

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony