Páteční Všimli jsme si: Listopadový magazín

Všimli jsme si: Listopadový magazín

Pořad v souvislostech


Listopadový magazín
Budeme vysílat

Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Obnova pařížské katedrály Notre-Dame
Vysílali jsme


Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí

Na pomoc obětem násilí
Audioarchiv
31. října 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

V prvním listopadovém vydání pořadu Všimli jsme si přineseme ohlédnutí za biskupskou synodou ve Vatikánu - hovořit o ní budeme s českým delegátem Tomášem Holubem a nabídneme také krátké nahrávky s dalšími účastníky, které plzeňský biskup na místě pořídil pro Katolický týdeník a Radio Proglas.

Zazní tak například slovo biskupa z Cookových ostrovů v Oceánii, patriarchy katolických maronitů z Libanonu nebo biskupů ze sousedních zemí - kardinálů Christopha Schönborna z Vídně či Reinharda Marxe z Mnichova.

Druhé z připravených témat se zaměří na listopadovou Památku zesnulých. O tom, co přinesla loňská novela právních předpisů o pohřebnictví, budeme hovořit s Markem Hanákem z Úřadu veřejného ochránce práv. Přiblíží mimo jiné, s jakými podněty se na ombudsmanku lidé obracejí v souvislosti s pohřby a uctěním památky svých blízkých.

Zaměříme se také na 100. výročí stržení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, a to v rozhovoru se sochařem Petrem Váňou, který vytvořil repliku tohoto barokního díla a spolu s dalšími usiluje o navrácení sloupu na původní místo.

Pořad Všimli jsme si vysíláme tento pátek 2. listopadu 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony