Páteční Všimli jsme si: Březnový magazín

Páteční Všimli jsme si: Březnový magazín

Pořad v souvislostech


Březnový magazín
Budeme vysílat

Mladá církev se chystá do Panamy
Všimli jsme si
Všimli jsme si
Vysílali jsme


Církev a zneužívání

Církev a zneužívání

Církev a zneužívání
Audioarchiv
1. března 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Ohlédnutí za pietním shromážděním na někdejším brněnském popravišti politických vězňů, představení letošních nositelů titulu Dáma a Rytíř české kultury a přiblížení kauzy čínských křesťanských uchazečů o azyl v Česku – takovou náplň bude mít první březnový magazín Všimli jsme si. Vysíláme tento pátek 2. března 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05.

Kolegové z pražského studia Kristián natočili krátké medailony s dvěma Dámami a dvěma Rytíři české kultury, letošními nositeli titulu udělovaného od roku 2015 osobnostem jejichž uměleckou cestu přerušila totalitní moc nebo byli pronásledováni kvůli svým mravním postojům. Laureátů bylo celkem osm, polovina z nich titul dostala in memoriam.

Zazní také reportáž z pietního shromáždění na bývalém popravišti vazební věznice na brněnském Cejlu. O památce politických vězňů jsme hovořili například s Miroslavem Kasáčkem, dokumentaristou komunistických zločinů, nebo s generálním vikářem brněnské diecéze Jiřím Mikuláškem, s náměstkem brněnského primátora Matěje Hollana jsme rozebrali budoucnost věznice, v níž má být trvalý památník pronásledovaným odpůrcům totality.

V magazínu Všimli jsme si se budeme věnovat také případu čínských křesťanů žádajících v České republice o azyl. Zazní rekapitulace celé záležitosti a rozhovor s právničkou Hanou Frankovou z Organizace pro pomoc uprchlíků, která část čínských běženců zastupuje.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony