Páteční Dopoledne s Proglasem - Tentokrát o návratu věřících do kostelů a památce svaté Korony

Páteční Dopoledne s Proglasem - Tentokrát o návratu věřících do kostelů a památce svaté Korony

Pořad v souvislostech


Páteční Dopoledne s Proglasem
Budeme vysílat

Dopoledne s Proglasem
Dopoledne s Proglasem
Dopoledne s Proglasem
Vysílali jsme


Překonat úzkost

Mezinárodní den dětských obětí agrese

Mezinárodní den dětských obětí agrese
Audioarchiv
14. května 2020 Všimli jsme si Autor: Jana Kuklová

V pátečním Dopoledni s Proglasem se ohlédneme za týdnem, kdy se v Česku začala uvolňovat některá z vládních omezení zavedených kvůli zpomalení šíření koronaviru. 

Od pondělí se tak mohou konat bohoslužby až pro sto účastníků. Jak tyto změny vnímají věřící v regionu se zvýšeným výskytem koronaviru se zeptáme pátera Petra Hrušky z chebské farnosti.

V živém vstupu se také budeme ptát ředitele Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži Jana Košárka, jak církevní školy prožívají omezení související s výukou a jak se současná situace odrazí  například na průběhu přijímacích zkoušek nebo  na maturitách.

Koordinátor fondu PULS na podporu pastorace a kněží v brněnské diecézi páter Pavel Kafka nám prozradí, zda se několikatýdenní uzavření kostelů projevilo v příjmech z kostelních sbírek.

Věnovat se budeme také připomínce starověké mučednice svaté Korony, kterou lidé v minulosti uctívali jako ochránkyni před nákazou. Její liturgická památka připadá právě na tento čtvrtek. 

A v závěru pátečního Dopoledne s Proglasem se zeptáme lékaře Tomáše Šebka, jak vnímá pandemii koronaviru ve světle svých zkušeností z rozvojových zemí, kam jezdí pravidelně pomáhat v rámci projektů humanitární organizace Lékaři bez hranic.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony