Bavorsko ve Vatikánu - se starostkou Pentlingu o narozeninách Benedikta XVI.

Bavorsko ve Vatikánu - se starostkou Pentlingu o narozeninách Benedikta XVI.
20. dubna 2017 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

"Atmosféra snad nemohla být lepší, bylo to nádherné odpoledne velikonočního pondělí i díky krásnému počasí, ve kterém vyniklo prostředí vatikánských zahrad. Nás všechny potěšilo, že jsme ho nalezli v tak dobrém tělesném stavu," řekla Proglasu Barbara Wilhelmová, starostka městečka Pentling u Řezna. Patřila mezi několik desítek bavorských gratulantů, kteří přijeli blahopřát k 90. narozeninám svému krajanovi, emeritnímu papežovi Benediktu XVI.

Benedikt XVI.v Pentlingu bydlel v době působení na řezenské univerzitě a je čestným občanem městečka. Svůj bývalý dům daroval nadaci nesoucí jeho jméno. "Tento dům považujeme za skutečný poklad naší obce a jsme hrdí na to, že zde tak dlouho mezi námi žil a působil," poznamenala k tomu starostka, podle níž se Benedikt XVI. zajímal o známé lidi a rodiny. "Také mě s důrazem žádal, abych vyřídila jeho dík všem lidem od nás, kteří mi s sebou dali pro něj přání a pozdravy, a všechny nechal pozdravovat," popsala Barbara Wilhelmová. V době, kdy byla ve Vatikánu, proběhla v Pentlingu slavnostní mše s připomínkou narozenin emeritního papeže, obyvatelé mu na dálku připili na zdraví.

Benedikt XVI., který žije v klášteře Mater Ecclesiae ve vatikánských zahradách, s pohledem na skoro jasnou oblohu s obláčky prohlásil, že právě na římském nebi si připomíná modrobílé barvy bavorské vlajky, a svým hostům dále řekl: „Mé srdce je naplněno vděčností za 90 let, které mi laskavý Bůh dal. Nechyběly v nich ani zkoušky a těžké chvíle, ale ze všech mne vyvedl a uchránil mne před nimi, takže jsem mohl jít dál. Jsem tedy naplněn vděčností především za to, že mi daroval krásnou vlast, která je tu nyní vaším prostřednictvím přítomná. Je to země, která je krásná díky věžím svých kostelů, domům s balkóny plnými květin a dobrým lidem. Je krásná, protože tam znají Boha a vědí, že On stvořil svět a že je správné, abychom s ním spolupracovali na jeho utváření. Srdečně vám tedy děkuji za tuto přítomnost Bavorska, kterou mi přinášíte. Bavorska, které je otevřené světu, živé, radostné, a může takové být díky tomu, že má své kořeny ve víře.“  Setkání ve vatikánských zahradách provázela bavorská hudba, kroje, uniformy a prapory a také pivo jako typický nápoj této části Německa. "Všechno mělo naprosto bavorský charakter, a to i ve Vatikánu. To bylo moc hezké. Svatý otec se viditelně radoval z návštěvy gratulantů ze své bavorské vlasti. " potvrdila v rozhovoru starostka Pentlingu Barbara Wilhelmová.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony