Tříkrálová sbírka na jihu Čech

Letošní Tříkrálová sbírka byla spuštěna 1. ledna 2019 a běží v prvních čtrnácti dnech nového roku.

Hlavní rubrika: Jihočeský kraj
Rubriky: Jihočeský kraj, Vysočina, Středočeský kraj, Plzeňský kraj
Datum: 3. ledna 2019 od 16:00 — 14. ledna 2019 do 18:00
Místo: Českobudějovická diecéze
Organizátor: Diecézní Charita

V českobudějovické diecézi, která se rozkládá na území Jihočeského kraje, Vysočiny, Středočeského kraje a Plzeňského kraje, se do sbírky zapojuje celkem 48 koledujících subjektů (profesionální či dobrovolné Charity, farnosti a další), 1 380 skupinek čítajících přes 5 tisíc koledníků.

Do sbírky se tradičně zapojují jak profesionální charity, tak i ty dobrovolné působící při jednotlivých farnostech či sborech a další příznivci. V průběhu loňské Tříkrálové sbírky 2018 se sešla zatím nejvyšší částka v dosavadní historii – celkem více než 114 miliónů korun a za Českobudějovickou diecézi koledníci vybrali také rekordních více než 7 miliónů. Pro místní obyvatele je podstatné, že více než 80 procent zisku zůstává v tom kterém regionu. 

Tříkrálová sbírka se na jihu Čech rozbíhá ve čtvrtek 3.1.2019. V 16 hodin se koledníci vydají průvodem v centru Českých Budějovic od sv. Mikuláše kolem náměstí Přemysla Otakara II a poté jim v katedrále požehná Otec biskup Vlastimil. Protože do chrámu ani královští koně nesmějí, budou během obřadu „zaparkováni“ přímo u Černé věže. Při pohledu na ten tříkrálový majestát se dětská srdce asi zachvějí a my zase můžeme prosit o otevřená srdce „nás velkých“ pro ty malé koledníky.