Pohlednice - Mažif 2017

Pohlednice - Mažif 2017
31. března 2017 Pohlednice Autor: Jana Beránková

Od 2. do 9. dubna 2017 se v Praze koná 6. ročník Malého festivalu židovské hudby. Za Musicu Judaicu zve hlavní organizátorka Blanka Vogelová.

 

Festival židovské hudby MAŽIF VI. je určen všem, kteří chtějí lépe poznat židovskou kulturu, protože ta zaujímá právě svou originalitou. V pražských synagogách nabídneme posluchačům to nejzajímavější z oblasti hudby, která na rozdíl od převážné většiny festivalů čerpá ze zcela jiných pramenů a navazuje na žánr, který byl od nástupu fašismu až po konec totalitní éry u nás tzv. na indexu.

Letos kromě koncertů zahraničních i našich hudebních souborů připomeneme posluchačům příběh Rabiho Löwa z Rudolfinské Prahy, jehož umění, houževnatost a vnitřní síla vzbuzují dodnes obdiv a respekt. Premiéra symfonické svity Inspirenes pro Rabi Löwa od hudebního skladatele Jaromíra Vogela, nositele řady zahraničních a domácích ocenění, bude uvedena 5. dubna 2017 v Betlémské kapli od 19.30 hodin. Zazní v neobvyklém a originálním provedení rozšířeného symfonického orchestru s hudebníky hrajícími na dobové nástroje.

                Mažif_Inspirenes                 Mažif_logo

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony