Pohlednice - Camino na kolečkách

Pohlednice - Camino na kolečkách
5. května 2017 Pohlednice Autor: Jana Beránková

Jan Dušek se 10. května 2017 vydá na Svatojakubskou cestu na invalidním vozíku. Doprovázet ho bude jeho devítiletý syn a přátelé poutníci, kteří o této zvláštní cestě natočí filmový dokument. 

Pan Jan Dušek (36 let), který trpí progresivní formou roztroušené sklerózy, se rozhodl vykonat tzv. Svatojakubskou pouť na invalidním vozíku a dojet do cíle s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Na cestu se vydá se svým devítiletým synem, několika přáteli a filmovou kamerou ve dnech 10. 5. - 13. 6. 2017.

Organizátorem cesty je známý poutník Petr Hirsch (projekt Pěšky kolem světa). Počin Jana Duška chtějí režisérka Eva Toulová a kameraman Tomáš Lénárd nafilmovat jako celovečerní dokument nazvaný  Camino na kolečkách.

Smyslem dokumentu i cesty samotné je ukázat, že na vozíku život nekončí a že i v těžké životní situaci je možné si plnit své sny. Na cestu poutníkům finančně přispěla velká řada jednotlivců i skupin. Pouť se uskutečňuje pod patronací Českého velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalémského. Skupině poutníků požehnal také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Průběh pouti je možné sledovat na webu http://www.caminonakoleckach.cz/

 

Jan Novotný

Svátek má: sv. Helena / Helena

Moderuje: Jan Novotný
NyníDuchovní hudba
Skladba: Messe de Nostre Dame - Agnus Dei; Autor: Machaut Guillaume de; Dirigent: Cape Safford; Soubor: Pro Musica Antiqua
23.50Duchovní slovo
23.58Simeonovo kantikum
00.00Hymna a chorál Svatý...
00.05Blues: Légia
00.30Písničky
01.00Vítejte, senioři

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky ve všední den ve 14, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony