Pohlednice - Camino na kolečkách

Pohlednice - Camino na kolečkách

Pořad v souvislostech


Zvuková pohlednice Jany Beránkové - Camino na kolečkách
Budeme vysílat

Zvuková pohlednice Jany Beránkové
Zvuková pohlednice Jany Beránkové
Zvuková pohlednice Jany Beránkové
Vysílali jsme

Národní muzeum Praha
Cena Celestýna Opitze 2017
Třetí pražský biskup Audioarchiv
5. května 2017 Pohlednice Autor: Jana Beránková

Jan Dušek se 10. května 2017 vydá na Svatojakubskou cestu na invalidním vozíku. Doprovázet ho bude jeho devítiletý syn a přátelé poutníci, kteří o této zvláštní cestě natočí filmový dokument. 

Pan Jan Dušek (36 let), který trpí progresivní formou roztroušené sklerózy, se rozhodl vykonat tzv. Svatojakubskou pouť na invalidním vozíku a dojet do cíle s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Na cestu se vydá se svým devítiletým synem, několika přáteli a filmovou kamerou ve dnech 10. 5. - 13. 6. 2017.

Organizátorem cesty je známý poutník Petr Hirsch (projekt Pěšky kolem světa). Počin Jana Duška chtějí režisérka Eva Toulová a kameraman Tomáš Lénárd nafilmovat jako celovečerní dokument nazvaný  Camino na kolečkách.

Smyslem dokumentu i cesty samotné je ukázat, že na vozíku život nekončí a že i v těžké životní situaci je možné si plnit své sny. Na cestu poutníkům finančně přispěla velká řada jednotlivců i skupin. Pouť se uskutečňuje pod patronací Českého velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalémského. Skupině poutníků požehnal také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Průběh pouti je možné sledovat na webu http://www.caminonakoleckach.cz/

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky ve všední den ve 14, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony