Zamáváme mu nahoru, říká organizátor koncertu pro kardinála Vlka

Zamáváme mu nahoru, říká organizátor koncertu pro kardinála Vlka
17. května 2017 Události Autor: Filip Breindl

Nedožité 85. narozeniny kardinála Miloslava Vlka připomene večerní koncert v kostele svatých Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně. Začne v 18 hodin, přímý přenos odvysílá televize Noe. Zazní oratorium Jana Zástěry Korunovace českých králů.

Pod Zástěrovou taktovkou skladbu zahraje Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Sólistku orchestru Miroslavu Časarovou, sopranistku Bronislavu Smržovou, tenoristu Václava Cikánka a basistu Michaela Kubečku doprovodí Kühnův smíšený sbor. Úvodní slova pronese převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek, na svého předchůdce v úřadu pražského arcibiskup zavzpomíná kardinál Dominik Duka.

Kardinál Vlk se na přípravě koncertu ještě podílel, koncert se odehraje tak, jak si ho přál, uvedl Antonín Randa, předseda organizace Cesta 121, která pomáhá stárnoucím kněžím."Bohužel už pan kardinál nebude osobně přítomen, ale absolutně nepochybuji o tom, že uslyší vše, co se tam bude odehrávat, že vazba mezi námi stále přetrvává. Myslím, že to bude krásná vzpomínka na pana kardinála, nemyslím, že to bude ve smutečním duchu. Bude to setkání lidí, kteří pana kardinála měli rádi, pro něž něco v životě znamenal. Takto mu aspoň zamáváme tam nahoru," říká Antonín Randa.

I po smrti Miloslava Vlka funguje jeho internetová stránka kardinal.cz. Spolupracovníci bývalého pražského arcibiskupa na ni vkládají archivní promluvy a zamyšlení. Naposledy přibyla úvaha k mariánskému měsíci květnu. Pochází ze 70. let, z doby působení Miloslava Vlka v českobudějovické diecézi předtím, než mu komunistické úřady odebraly státní souhlas ke kněžskému působení. Promluva o Panně Marii vybízí k následování její odvahy a víry, kterou projevovala před Ježíšovým narozením i při jeho smrti.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony