Z očekávaných událostí v sobotu 21. ledna

21. ledna 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

Inaugurační modlitba za amerického prezidenta, děkovná mše za 800 let činnosti dominikánského řádu nebo přednáška o papežské exhortaci "Radost z lásky". V sobotu 21. ledna očekáváme také další události:

Newyorský arcibiskup Timothy Dolan, či zástupci jiných křesťanských církví, islámu nebo judaismu se ve Washingtonu účastní inaugurační modlitby, která pravidelně následuje po nástupu nového amerického prezidenta do úřadu. Do katedrály svatých Petra a Pavla se Donald Trump, který se hlásí k presbyteriánské církvi, dostaví po soukromé bohoslužbě v kostele svatého Jana poblíž Bílého domu.

Úřadu se ujme nový rektor Papežského slovenského kolegia svatých Cyrila a Metoděje Pavol Zvara. Mši svaté bude u této příležitosti v Římě předsedat emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů kardinál Jozef Tomko.

V Římě začíná také proces volby preláta Opus Dei, který se stane nástupcem biskupa Javiera Echevarrií. Ten zemřel 12. prosince. Osobní prelatura Opus Dei svou činností rozvíjí apoštolát povolání ke svatosti skrze věrnost ve své práci a každodenních povinnostech.

Mši svatou prožijí v Lateránské bazilice v Římě účastníci mezinárodního kongresu k 800. výročí dominikánského řádu. Jedním ze tří hlavních koncelebrantů bohoslužby s papežem Františkem bude český katolický primas Dominik Duka. Přímý přenos můžete sledovat od 16 hodin na Televizi Noe.

Veřejnosti jsou dnes i zítra přístupné brněnské veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, kde se představuje i projekt církevní turistiky.

Na Městském úřadě v Klecanech u Prahy začne výstava o filmu a knize Nebeští jezdci. Expozice se koná při příležitosti 50 let od zahájení natáčení, 95 let od narození a 30 let od úmrtí autora předlohy Richarda Husmanna, známého pod uměleckým pseudonymem Filip Jánský.

Večerní prohlídky nabízí poutní areál na Hoře matky Boží v Králíkách na Orlickoústecku.

Své čtvrteční 75 narozeniny oslaví olomoucký světící biskup Josef Hrdlička při mši svaté v katedrále svatého Václava v Olomouci. Děkovná bohoslužba začíná v 10 hodin dopoledne.

O exhortaci papeže Františka „Radost z lásky“ bude v budově ostravského biskupství přednášet pater Petr Smolek. Akce začíná v 9 dopoledne.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony