Z očekávaných událostí v sobotu 15. července

Z očekávaných událostí v sobotu 15. července
15. července 2017 Události Autor: Mariana Ambrožová

Nabízíme stručný přehled některých očekávaných událostí dneška:

V katedrále v Kolíně nad Rýnem se německá i evropská církev loučí se zesnulým kardinálem Joachimem Meisnerem, který odešel na věčnost minulou středu ve věku 83 let. Obřadu se účastní také kardinál Dominik Duka a přímý přenos televize Noe začíná v 9.15.

Do Paříže přijedou delegáti ustavujícího sjezdu strany Republika v pohybu prezidenta Emmanuela Macrona.

Bývalí političtí vězni se sejdou v klášteře Teplá u Mariánských Lázní, kde po celý víkend probíhá připomínka 800. výročí úmrtí zakladatele, blahoslaveného Hroznaty. Dopolední mši bude sloužit emeritní plzeňský biskup František Radkovský.

Na Havlíčkobrodsku se koná další Den pro podlipnické kostely spojený se svatomarkétskou poutí v Loukově. Liturgii v tamním gotickém kostelíku povede pražský pomocný biskup Václav Malý, program pokračuje i v neděli.

V ostravské katedrále Božského Spasitele probíhají oslavy 120. výročí posvěcení chrámu. Zítra od půl desáté dopoledne se uskuteční mše svatá, kterou budou sloužit oba místní biskupové František Václav Lobkowicz a Martin David. Večer se koná bohoslužba za olomoucké arcibiskupy z doby výstavby a svěcení chrámu – kardinála Bedřicha Fürstenberga a arcibiskupa Theodora Kohna.

Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska se konají ve Skanzenu Vysoký Chlumec.

V souvislosti se 70. výročím návratu volyňských Čechů do vlasti bude tuto událost připomínat pamětní deska v Žatci na Lounsku. Vzpomínkové shromáždění začíná v poledne na Kruhovém náměstí.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony