Vybíráme z událostí 15. listopadu 2017

15. listopadu 2017 Události Autor: Pavel Chaloupka

Stručný přehled událostí očekávaných ve čtvrtek 15. listopadu 2017.

Skupina mladých z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a Stojanova gymnázia z Velehradu si dnes ve Vatikánu připomenou výročí svatořečení Anežky České a rolí studentů a mládeže v českých dějinách 20. století. Dopoledne se spolu s 1. místopředsedkyní Senátu Miluší Horskou, primátorkou hlavního města Prahy Adrianou Krnáčovou, olomouckým primátorem Antonínem Staňkem a náměstkem ministra zahraničních věcí Václavem Kojalou zúčastní generální audience papeže Františka. Odpoledne položí kytice u hrobu kardinála Berana a při setkání s představiteli Vatikánu projeví otevřenost představitelů státu a samosprávy ke spolupráci pro pořádání Světového dne mládeže v roce 2022 či 2021.

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek symbolicky předá svému dánskému kolegovi Andresi Samuelsenovi předsednictví v Radě Evropy. Dánové budou organizaci předsedat po příštích šest měsíců.

Austrálie očekává konečné výsledky nezávazného plebiscitu o tom, zda by země měla umožnit homosexuálům uzavírat manželství.

Britská Dolní sněmovna pokračuje v projednávání zákona, který se má stát základem právní odluky Spojeného království od Evropské unie.

Společnost KRUK pořádá mezinárodní vzdělávací akci Den bez dluhů. Lidé, kterým hrozí problémy s dluhy, se mohou na jednatřiceti pracovištích Úřadu práce zdarma poradit s odborníky, jak řešit svoji obtížnou finanční situaci. Zájemcům bude k dispozici také bezplatná telefonní linka 800 800 123.

Vysoká škola ekonomickáv Praze pořádá konferenci na téma „Palestina: 100 let of Balfourovy deklarace“.

Dnes se uskuteční první slosování účtenkové loterie Elektronické evidence tržeb, losovat se bude z účtenek vystavených v říjnu.

Hlavní město zažije také protest taxikářů proti službám typu Uber.

Do velké obřadní síně strašnického krematoria je na dopoledne připraveno poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Štědrým.

V kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích bude od 18 hodin slavena mše při svíčkách "Na poděkování za dar svobody".

V Žampachu (na Orlickoústecku) začne fungovat nová specializovaná sociální pobytová služba v nově zrekonstruované budově Na Výsluní.

V galerii Tančícího domu začne retrospektivní výstava „Sedmičky Josefa Lady“. 130. jeho výročí narození a 60. výročí úmrtí zde bude připomínat na 400 děl.

Do pražského kina Ponrepo je na večer připraveno promítáním dokumentu o americkém spisovateli a bojovníku za lidská práva Jamesi Baldwinovi. Jeho životem a dílem byl letos inspirován 27. ročník Festivalu spisovatelů Praha.

V Galerii ve věži Novoměstské radnice v Praze je na čas po poledni připravena vernisáž výstavy nejlepších studentských komiksů a vyhlášení vítězů soutěže „Bohouš a Dáša mění svět“. 

Fotbalistky pražské Sparty čeká dnes ve švédském Linköpingu odveta 2. kola fotbalové Ligy mistryň.

V Londýně pokračuje tenisový Turnaj mistrů.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony