Vybíráme z událostí 12. srpna

Vybíráme z očekávaných událostí 12. srpna
12. srpna 2017 Události Autor: Petr Pospíšil

V Sanktuáriu sv. Jána Pavla II. v Krakově dopoledne umístí mozaiku, která bude připomínat apoštolskou návštěvu tohoto polského papeže na Mariánské hoře v Levoči v roce 1995.

Na tradiční mariánskou pouť se vydají Bosí karmelitáni ze slovenských Starých hor v Bánskobystrickém kraji.

Den pro rodinu odpoledne začne na Ovocném trhu v Praze. Předchází mu bohoslužba v kostele sv. Havla ve 12.30. Akci pořádá Aliance pro rodinu, která chce dosáhnout celospolečenské, kulturní, sociální a legislativní podpory a respektu pro rodinu založenou na manželství muže a ženy.

130 let od posvěcení kostela a současně 520 let od založení poutního místa oslaví v Hrabyni na Opavsku. Místu se od 19. století přezdívá „Slezské Lurdy“.

Koncert skupiny Oboroh a Filharmonie Hradec Králové nazvaný „Šel přes potok Cedron k hoře“ zazní od 19.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově na Rychnovsku.

V Orlickém Záhoří na Rychnovsku se koná mezinárodní dřevařská soutěž Kunštátský drvoštěp. Soutěžit se bude ve štípání sekerou na přesnost, řezání pilou kaprovkou ve dvojicích na čas, v odvětvování a řezání motorovou pilou. V doprovodném programu budou ukázky řezbářského umění, zpracování dřeva a hudební vystoupení.

Řidiče čekají během noci na neděli částečné uzavírky dálnice D1 mezi Exitem 162 Velká Bíteš a Exitem 168 Devět křížů kvůli prověrkám mostů.

Pohádkové noční prohlídky se můžete se svými dětmi zúčastnit na zámku v Benešově nad Ploučnicí na Děčínsku. V tajuplném zámku můžete od 20.00 potkat třeba princezny, udatné rytíře, vodníka a jiné pohádkové bytosti.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony